Dla dzieci i mam

racownicy. W polskich warunkach spotyka się także takie sytuacje, że dzieci dowożone (i odwożone) są do domu niani przez rodziców i przebywają tam tylko przez określony czas (podobnie jak w przedszkolu). Zdarza się też, że niania

Dla dzieci i mam

Niania - opis z Wikipedii

W zależności od ich sytuacji i sytuacji ich pracodawców nowoczesne nianie mogą mieszkać w domu rodziny pracodawcy lub dojeżdżać do pracy tak jak zwykli pracownicy. W polskich warunkach spotyka się także takie sytuacje, że dzieci dowożone (i odwożone) są do domu niani przez rodziców i przebywają tam tylko przez określony czas (podobnie jak w przedszkolu). Zdarza się też, że niania opiekuje się jednocześnie dziećmi należącymi do kilku rodzin, a także jej własnymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niania


Dzieci są mniej zahartowane i częściej

Becik stosowało się jako osłonkę termiczną dla niemowlęcia, która zapobiec ma wyziębieniu ich słabego jeszcze organizmu, chociaż niedawno przeprowadzone badania wykazały zwiększone prawdopodobieństwo zakażeń układu oddechowego wśród niemowląt stale owijanych kocykami. Naukowcy z Ankary udowodnili, że zawijanie dziecka w becik może powodować przegrzanie organizmu. Dzieci są mniej zahartowane i częściej przeziębiają się, a nawet zapadają na zapalenie płuc. Dodatkowo puch może wywoływać uczulenie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Becik


Przydatny podczas podróży - zabezpiecza przed

Współcześnie becikiem nazywany jest też tzw. rożek, otulacz ? kawałek kwadratowego lub trójkątnego, niekiedy usztywnianego kocyka, w który owija się niemowlę. Może służyć jako kocyk lub mata do zabawy. Ułatwia trzymanie dziecka. Przydatny podczas podróży - zabezpiecza przed chłodem i przewianiem. Zapewnia bezpieczeństwo maluchowi zaraz po narodzinach - czuje się w nim, jak w łonie matki, zwinięte, skulone.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Becik



© 2019 http://silownia.bialystok.pl/