Kiedy dziecko nie rośnie

przewlekłych, które muszą być leczone praktycznie przez całe życie. Dlatego osoby chorujące na cukrzycę muszą przyjmować różnego rodzaju leki. Są to nie tylko leki obniżające poziom cukru we krwi, ale też lekarstwa normujące prac

Kiedy dziecko nie rośnie

Wizyty lekarskie odbywane przez chorych na cukrzycę

Wprawdzie lekarze podkreślają, że cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych, jednak przyznają, iż należy ona do chorób przewlekłych, które muszą być leczone praktycznie przez całe życie. Dlatego osoby chorujące na cukrzycę muszą przyjmować różnego rodzaju leki. Są to nie tylko leki obniżające poziom cukru we krwi, ale też lekarstwa normujące pracę nerek i podwyższające odporność organizmu. Równie ważne jest, aby osoby chorujące na cukrzycę odbywały regularne wizyty lekarskie i poddawały się profilaktycznym badaniom lekarskim. Dzięki temu lekarze będą mogli stale monitorować stan ich zdrowia i postępy podjętego przez nich leczenia. To wszystko daje szansę na spokojne życie z cukrzycą przez wiele lat.


Udane wykonywanie badań medycznych u dzieci

U dzieci wykonywane są przede wszystkim badania krwi oraz badania przeprowadzane przy użyciu aparatu usg i rezonansu magnetycznego czy tomografu komputerowego. Trzeba przyznać, że przeprowadzanie badań u dzieci nie jest takie proste, dlatego będą one udane tylko wówczas, gdy zostaną przeprowadzone przez dobrze przygotowanego lekarza lub pielęgniarkę. W przeciwnym razie dzieci mogą nawet zupełnie uniemożliwić przeprowadzenie u nich jakiegoś badania. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wszystkie badania wykonywane u dzieci powinny być przeprowadzane w bardzo bezpieczny sposób. Nie powinny one w żaden sposób zagrażać zdrowiu najmłodszych pacjentów. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej będzie zrezygnować z wykonania u dziecka nie do końca potrzebnego badania.


Nieprawidłowa praca gruczołów

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.



© 2019 http://silownia.bialystok.pl/