Zastaw

ie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć...to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Dobrze jest nie zapominać o fakcie, że kredyt hipot

Zastaw , że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zgłębić temat. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań, działek i domów dynamicznie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć...to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Dobrze jest nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

II.

Trudno stwierdzić, ze kredyt na taki cel ma sens. Trzeba pamiętać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od okresu kredytowania. Jeśli więc możesz sobie pozwolić na pożyczkę, to może lepiej byłoby co miesiąc odłożyć określoną kwotę - powinniśmy uzyskać spory budżet, bo nie zapominajmy, że na kredytach bank zarabia.

Trzeba spełniać swoje marzenia, ale warto też się zastanowić, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Czy pożyczyć na wakacje?

Sezon wakacyjny w pełni. Według badań 28% nie pojedzie w tym sezonie na żaden wyjazd, spora część Polaków spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy.

Jednak sporo rodaków wakacyjny wyjazd zamierza sfinansować pożyczką. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, wyjazd jest potrzebny, po to by zregenerować siły i nie zwariować. Psycholodzy podkreślają, że spędzenie urlopu na własnej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu zmniejsza wydajność pracy, bardzo źle wpływa też na nastrój, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


Definicja kredytu inwestycyjnego

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny


Kredyt

Ten sam problem dotyczy kredytów, szczególnie długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów w obcych walutach pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wiele osób zaufało, nie zabezpieczając się w żaden sposób przed wzrostem kapitału do spłaty. Najwięcej stracili ci, którzy zdecydowali się na kredyt, gdy frank był najtańszy. Niestety, wielu z nich zwyczajnie nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!



© 2019 http://silownia.bialystok.pl/