Serwis samochodowy - smutna konieczność

łaściwy sposób, a składa się na to wiele czynności. Przede wszystkim musimy dbać o niego na co dzień, ale dodatkowo odpowiednio zajmować się nim, gdy ulegnie awarii. Jeśli już do tego dojdzie, należy niezwłocznie udać się do spraw

Serwis samochodowy - smutna konieczność

Jak postąpić w przypadku awarii samochodu?

Każdy z pewnością chciałby, by jego samochód zawsze był sprawny i gotowy do drogi. Aby mogło tak być, musimy oczywiście dbać o niego we właściwy sposób, a składa się na to wiele czynności. Przede wszystkim musimy dbać o niego na co dzień, ale dodatkowo odpowiednio zajmować się nim, gdy ulegnie awarii. Jeśli już do tego dojdzie, należy niezwłocznie udać się do sprawdzonego serwisu i zapewnić sobie usługi najwyższej jakości. Dzięki temu każda awaria zostanie naprawiona szybko i skutecznie, a my unikniemy zbędnych komplikacji oraz niedogodności. Nigdy nie warto podejmować się napraw na własną rękę, ponieważ w ten sposób możemy jedynie pogorszyć sytuację, która i tak jest już dla nas bardzo niekomfortowa.


Spaliny - czym są na prawdę?

Spaliny, gazy spalinowe ? mieszanina gazów powstających w procesie spalania paliwa (stałego, ciekłego lub gazowego), np. węgla kamiennego, węgla brunatnego, ropy naftowej, benzyny, gazu ziemnego, biopaliw.

W skład spalin wchodzą, w ilościach zależnych od rodzaju paliwa i warunków spalania:

produkty reakcji chemicznej utleniania paliwa w spalaniu zupełnym,
produkty reakcji chemicznej utleniania paliwa w spalaniu niezupełnym,
produkty reakcji chemicznej syntezy pomiędzy substancjami chemicznymi znajdującymi się w obszarze działania reakcji utleniania, zachodzące pomiędzy składnikami aktywnymi paliwa, składnikami nieaktywnymi (balastowymi) paliwa, towarzyszącymi gazami obojętnymi oraz częściowymi produktami reakcji chemicznych pojawiającymi się w trakcie reakcji utleniania i reakcji innych syntez,
niewykorzystana część substancji aktywnych paliwa w postaci gazowej lub pary,
substancje nieaktywne paliwa w postaci gazowej lub pary,
gazy obojętne, np. niepalne składniki powietrza i tlen.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spaliny


Zasada działania potencjometru

Współczesny potencjometr cyfrowy jest w rzeczywistości zespołem wielu (np. 100) rezystorów i przełączników CMOS. Logiczne układy sterujące włączają odpowiednie klucze odpowiednio do zawartości licznika. W praktyce w strukturze znajduje się od 16 do 256 przełączników, a rezystorów zawsze o jeden mniej. Jeśli wszystkie rezystory składowe są jednakowe, uzyskuje się potencjometr o charakterystyce liniowej. Do regulacji głośności w urządzeniach audio lepiej nadają się układy, w których rezystory mają różne wartości, a wypadkowa charakterystyka regulacji ma charakter logarytmiczny (ściślej wykładniczy).

Przewaga układu cyfrowego nad tradycyjnym potencjometrem, polega na braku jakichkolwiek trzasków, zakłóceń lub szumów charakterystycznych dla potencjometrów mechanicznych, szczególnie tych tanich, o nie najlepszej jakości. Ponadto potencjometr cyfrowy zapewnia idealną powtarzalność ustawień, jednak za cenę ograniczenia płynności regulacji do skończonej liczby kroków.

Układ potencjometru cyfrowego znajduje zastosowanie w sprzęcie audio, takim jak wzmacniacze lub miksery.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr



© 2019 http://silownia.bialystok.pl/